Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Žánrová scéna

O4/0225

Johann Hamza (1850-1927)

ŽÁNROVÁ SCÉNA

Olej na dřevěné desce, 30x37 cm, sign. vpravo dole "J. Hamza. Wien.". Rámováno. Johann Hamza - narozený v Telči, usadil se ve Vídni a absolvoval zde studia u prof. Eduarda von Engertha. Taktéž si tu založil ateliér jako malíř figurativních žánrových scén z okruhu bohaté vídeňské společnosti. Jeho díla zpodobňují svatby, křty, slavnosti v bohatých rokokových interiérech a v kostelech. Stav A.