O4/0242
Miroslav Štolfa (1930-2018)
KYTICE S OVOCNÝM ZÁTIŠÍM
1955
Olej na plátně, 65,5x67,5 cm, sign. a dat. vpravo dole "M. Štolfa 55". Rámováno, zaskleno. Miroslav Štolfa - brněnský malíř, grafik a pedagog. V letech 1949–1953 studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě MU v Brně (prof. E. Milén, V. Makovský). Roku 1963 se stal jedním ze zakladatelů Tvůrčí skupiny Parabola. V 60. letech také podnikal studijní cesty do Belgie, Francie, Itálie, Holandska, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska či Španělska. Uspořádal více než 50 samostatných výstav a účastnil se mnoha přehlídek kolektivních doma i v zahraničí. V roce 1990 stál u zrodu uměleckého uskupení TT klub. Je držitelem Ceny města Brna za celoživotní malířskou tvorbu z roku 1999 a Ceny Jihomoravského kraje za přínos v oblasti výtvarného umění (2011).