O4/0269
Čeněk Choděra (1881-1955)
PARK V SAINT DENIS
1908
Olej na sololitu, 23x29,5 cm, zn. vpravo dole "Denis", sign. a dat. vpravo dole "Choděra Paris 08.". Rámováno ve zlaceném blondelovém rámu. Čeněk Choděra - malíř krajin a žánrů. Po studiích v letech 1902-1903 na UMPRUM v Praze u A. Hofbauera se dále zdokonaloval v Paříži na Académie des Beaux-arts u H. A. Fauchona, J. J. Lefebra a L.Duvala - Gozlana, kde zůstal až do roku 1911. Vystavoval doma i v cizině.