Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Náčrt

O4/0274

Edmund Gwerk (1895-1956)

NÁČRT

1927
Olej na kartonu, 30x24,5 cm, sign. a dat. spolu s autorským štítkem na zadní straně "akad. mal. Edmund Gwerk 1927: "Náčrt" ". Edmund Gwerk - umělec slovenského původu. Mezi jeho nejčastější tvorbu patří portréty, krajinářská a figurální malba. Studoval v Maďarsku na VŠVU a v Praze na AVU. Spadá mezi výjimečné představitele slovenského malířství v meziválečném a poválečném období. Jeho díla jsou vystavena v SNG. Stav A.