O4/0279
František Myslivec (1890-1965)
LESNÍ CESTA
Olej na plátně, 67x79 cm, sign. vpravo dole "Fr. Myslivec". Rámováno. František Myslivec - malíř, grafik a kreslíř, brněnský rodák. Studoval v Praze na uměleckoprůmyslové škole u prof. Maška a na Akademii výtvarných umění u prof. Pirnera. Věnoval se grafice i figurální malbě, ale základem jeho tvorby byla krajina, kterou zachycoval v postimpresionistickém duchu. Byl úzce spojen s městem Brnem, portrétoval významné občany, v meziválečném období v Brně opakovaně vystavoval a byl mj. autorem nového městského znaku z roku 1934. Stav A.