O4/0607
DVOJICE ČÍŠÍ
Čechy, 18. / 19. stol.
Cylindrická sklenka z bezbarvého skla, broušená, řezaný, matovaný a zlacený geometrický dekor kosmo postavených čtverců a hvězdiček, pod okrajem bordura se svislými čočkami, zlacený okraj. - Mírně kónická sklenka z bezbarvého skla, zevně fasetovaná, zdobená na plášti střídavě svislými pásy řezaných hvězdic na matném podkladu a zlacených rozvilin.
V. 9,8 cm a 10,8 cm.
Srov.: G. Höltl, Das Böhmische Glas 1700-1950, Passau 1995, sv. I, s. 74, I.54; sv. II, s. 202.