O4/0627
FLAKON BIEDERMEIER
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Plochý flakon na vonné esence čtvercového půdorysu s dvakrát dekorativně vykrojenými stěnami, krátkým hrdlem s rozšířeným límcem ve tvaru osmilistého květu, osazeným kulovitou zátkou, bezbarvé sklo podjímané kobaltem, broušené, zátka z kobaltového skla, na hrdle zbytky zlacení.
V. i d. hrany 6 cm.