O4/0629
FLAKON BIEDERMEIER
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Fasetovaný flakon zvonovitého tvaru s rozšířenou šestilistou bází a límcovitým hrdlem, zelené sklo, foukané do formy a broušené, zátka kopíruje tvar nádobky, na spodní straně dna hvězdice a kaménkové brusy.
V. 13,8 cm.
Značeno inventárními čísly a štítky.
Stav C.
Odštěpky na zátce, hrdle a základně.