O4/0630
FLAKON ROSALÍN
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Biedermeierový flakon zvonovitého tvaru z bezbarvého skla vrstveného rosalínem, broušený, fasetovaný do desetistěnu, límcovité hrdlo je osazeno osmihrannou zátkou, zdobeno druhorokokovou malbou florálních rozvilin v opakním emailu se zlacením.
V. 14,8 cm.