O4/0632
DVOJICE LÉKÁRENSKÝCH NÁDOB
Čechy, 19. / 20. stol.
Dvě lékárenské lahvičky z medově hnědého skla, broušené, fasetovaná límcovitá hrdla jsou osazena osmibokými zátkami, na pohledové straně barevnými emaily a zlatem malované kartuše s názvy substancí: "OL. MACIDIS" a "OL. CAIUPUT.".
V. 9 cm.
Značeno razítkem "K. SCHÜRER PRAGUE".
Stav A-B.
Karel Schürer (1861-1952) - pražský lékárník, dlouholetý redaktor časopisu Farmaceutické společnosti v Praze, provozoval specializovanou firmu na kompletní zařizování lékáren.