O4/0641
MALOVANÁ VÁZA
Horácko, Milovy, 2. pol. 19. stol.
Štíhlá váza zvonovitého tvaru na vyšší balustrové patce, bílé opálové sklo s natavenou modrou hadovitou spirálou a lemem hutně tvarovaného rozevřeného hrdla, na plášti zdobeno malbou barevnými emaily s květinovými motivy v lidové stylizaci, modrými linkami a zbytky zlacení.
V. 16,3 cm.
Stav C.