Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Malovaná váza

O4/0641

MALOVANÁ VÁZA

Horácko, Milovy, 2. pol. 19. stol.
Štíhlá váza zvonovitého tvaru na vyšší balustrové patce, bílé opálové sklo s natavenou modrou hadovitou spirálou a lemem hutně tvarovaného rozevřeného hrdla, na plášti zdobeno malbou barevnými emaily s květinovými motivy v lidové stylizaci, modrými linkami a zbytky zlacení. V. 16,3 cm. Stav C.