O4/0689
ZEDNÁŘSKÁ SKLENICE
19. / 20. stol.
Kónická číše na pivo z bezbarvého skla, broušená, na nízké rozšířené patce, na pohledové straně emailem a zlatem malované ozdobné iniciály "MA" a zednářské symboly (kružidlo, úhelník, ozubené kolo a hornická kladívka), leptaná a zlacená obruba, brusem vyznačená míra "0,5 L".
V. 20 cm.