Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Lidový džbán

O4/0705

LIDOVÝ DŽBÁN

Morava, Vyškov nebo západní Morava, pol. 19. stol.
Soudkovitý džbán na nízké patce, s krátkým lehce rozevřeným hrdlem a taženým uchem, bělavá glazura, na pohledové straně modře malovaný monogram "IHS" s křížem vyrůstajícím z litery "H" a srdcem s vraženými třemi hřeby evangelních rad, v oválné paprsčité svatozáři, žluté a modré linky na patce a okraji. V. 18 cm. Stav restaurováno.