Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Nástěnný talíř historismus

O4/0726

NÁSTĚNNÝ TALÍŘ HISTORISMUS

Morava, Olomučany, Gebrüder Schütz, posl. čtvrt. 19. stol.
Závěsný kruhový talíř z měkké kameniny, vysoký reliéfní dekor s motivem malého sedícího satyra při hře na píšťalu, barevně glazováno v převážně odstínech hnědé. Ø 31,5 cm. Vtlačená značka „SCHÜTZ BLANSKO“ a č. modelu "592". Stav restaurováno. Lit.: A. Kalinová, Příběh keramiky z Olomučan, Blansko 2017, s. 137.