O4/0726
NÁSTĚNNÝ TALÍŘ HISTORISMUS
Morava, Olomučany, Gebrüder Schütz,
posl. čtvrt. 19. stol.
Závěsný kruhový talíř z měkké kameniny, vysoký reliéfní dekor s motivem malého sedícího satyra při hře na píšťalu, barevně glazováno v převážně odstínech hnědé.
Ø 31,5 cm.
Vtlačená značka „SCHÜTZ BLANSKO“ a č. modelu "592".
Stav restaurováno.
Lit.: A. Kalinová, Příběh keramiky z Olomučan, Blansko 2017, s. 137.