Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Žena s nůší

O4/0739

ŽENA S NŮŠÍ

2. čtvrtina 20. stol.
Plastika kráčející staré ženy, sehnuté pod nákladem dříví na zádech, doprovázené skotačící kozou s kůzletem, bíle glazovaná pórovina. Podle modelu Rudolfa Hlavici zpracovala firma Pexider, továrna pro uměleckou keramiku se sídlem v Letovicích. Rudolf Hlavica - sochař, bratr Emila a Františka Hlavicových, studoval na VŠUP v Praze u Š. Zálešáka, tvořil zejména podobizny z kovu a keramiky. Je autorem pomníku M. R. Štefánika v Zariečí na Slovensku či bronzové sochy Elektry v Přerově (1936). V. 33 cm. Sign. na soklu: "Rudolf Hlavica", vtlačená značka "PEXIDER LETOVICE". Stav B.