O4/0740
Rudolf Hlavica (1897-1971)
TORZO
Morava, Letovice, Pexider,
2. čtvrt. 20. stol.
Torzo nahé dívčí postavy pod kolena, bez paží, zachycené v rotačním pohybu patrně při koupání, na nízkém oválném podstavci s florálními výhonky (zřejmě rákosí), pórovina bíle glazovaná.
V. 37 cm.
Sign. na plintu "RUDOLF HLAVICA", zespodu vtlačená značka "PEXIDER Letovice", nálepka "SKLO SLÁMA BRNO".
Stav restaurováno.