Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Trpaslík a květináč

O4/0746

TRPASLÍK A KVĚTINÁČ

Čechy, Ústí nad Labem, Ferd. Maresch, továrna hliněného zboží, posl. třetina 19. - 1. třetina 20. stol.
Dekorativní plastika trpaslíka sedícího na pařezu s nůší na zádech a dýmkou v ústech, umělecká terakota barevně patinovaná. Spolu: šestiboká terakotová nádobka s reliéfním dekorem s motivem muchomůrky, barevně patinováno. V. 27,5 cm a 8 cm. Vtlačená značka "JM Czechoslovakia" s č. modelu "2769" (nádobka), ryté č. mod. "260 / 8" (trpaslík). Stav restaurováno.