Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Šálek s podšálkem

O4/0752

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

Čechy, Loket, Gebrüder Haidinger Landesbefugte Porzellan- und Steingutfabrik, 1. třetina 19. stol.
Šálek zvonovitého tvaru na třech stylizovaných lvích tlapkách, převýšené volutové ucho k tělu šálku přisedá reliéfní palmetou. Na pohledové straně barevně malovaný výjev žehnajícího Krista se zářícími ranami po hřebech na rukou, ostatek plochy je pojednán zlacenou štafáží s florálními motivy; hlubší podšálek se stejným zlaceným dekorem. V. šálku (ucha) 13,5 cm, Ø talířku 17 cm. Podglazurní kobaltová značka meče. Stav restaurováno.