O4/0756
ŠÁLEK S VEDUTOU AUGSBURGU
Německo, Nymphenburg, Königliche Porzellan Manufaktur Nymphenburg,
1. třetina 19. stol.
Velký zvonovitý šálek na odsazené patce, s mohutným esovitým uchem a patrně nepůvodním podšálkem, bílý porcelán, na pohledové straně detailní barevně malovaná dobová veduta města Augsburgu s figurální a zvířecí stafáží v popředí, ostatek plochy bohatě zlacen, talířek zdoben modrým fondem.
V. 9,5 cm, Ø 17,5 cm.
Vtlačená značka štítu, č. "2", černě psaný název lokality a část papírového štítku vídeňského obchodníka.