Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Šálek s vedutou Augsburgu

O4/0756

ŠÁLEK S VEDUTOU AUGSBURGU

Německo, Nymphenburg, Königliche Porzellan Manufaktur Nymphenburg, 1. třetina 19. stol.
Velký zvonovitý šálek na odsazené patce, s mohutným esovitým uchem a patrně nepůvodním podšálkem, bílý porcelán, na pohledové straně detailní barevně malovaná dobová veduta města Augsburgu s figurální a zvířecí stafáží v popředí, ostatek plochy bohatě zlacen, talířek zdoben modrým fondem. V. 9,5 cm, Ø 17,5 cm. Vtlačená značka štítu, č. "2", černě psaný název lokality a část papírového štítku vídeňského obchodníka. Stav B.