O4/0757
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Německo, Míšeň, Königlich Sächsische Porzellan-Manufaktur,
ca 2. čtvrt. 19. stol.
Zvonovitý šálek na vyšší patce, s florálně zdobeným uchem a hlubším podšálkem, bílý porcelán, na pohledové straně kolorovaná veduta s motivem ze Saského Švýcarska: skalní vyhlídka Bastei podle ocelorytiny Christiana Gottloba Hammera (1779-1864), zlacené obruby.
V. 9 cm.
Modrá podglazurní "Schwertermarke", vtlačené č. "30", černě psaný název lokality.
Stav restaurováno.