O4/0765
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Čechy, ca 2. třetina 19. stol.
Zvonovitý šálek na nízké patce, reliéfně žebrovaný a se zvlněným okrajem, bílý porcelán, zdobeno hnědým a broskvovým fondem a malováno pestrými květy v jednotlivých polích, zlacená štafáž, s podšálkem stejného dekoru.
V. šálku 6 cm, Ø talířku 13,9 cm.