Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor moka šálků

O4/0770

SOUBOR MOKA ŠÁLKŮ

Německo, Míšeň, Staatl. Porzel. Manufaktur, Čechy, Bor u Č. Lípy, Paepcke & Schäfer, Dol. Chodov, Haas & Cžjžek and Klášterec n. Ohří, Thuns. továrna na porc., n. p., 20. stol.
Dvojice šálků s podšálky s cibulovým vzorem, modré podglazurní "Schwertermarken". - Šálek s podšálkem zdobený modrým fondem a bohatě zlacený ornamentálním dekorem, zeleně tištěná nadglazurní zn. trojlistu s nápisem "Handmalerei". - Dvojice čtyřbokých šálků s konkávními hranami a podšálky, růžový porcelán se zlacením, zlatě tištěné značky "H&C MADE IN CZECHOSLOVAKIA". - Pět šálků s podšálky zdobených barevnými fondy a bohatě zlacených včetně interiérů, zeleně tištěná podglazurní značka "TK Thun CZECHOSLOVAKIA". V. max. 5,5 cm. Stav A.