O4/0773
CUKŘENKA
Německo, Míšeň, Königlich Sächsische / Staatliche Porzellan-Manufaktur,
1. čtvrt. 20. stol.
Polokulovitá miska na nízké patce, odnímatelné víčko s šišticovitým úchytem, bílý porcelán, pestře malováno miniaturními krajinnými vedutami s architekturou a figurální stafáží, mezi nimi jednotlivé drobné kvítky, zlacené obruby.
V. misky 8 cm, Ø 10 cm.
Modrá podglazurní "Schwertermarke", zelená štětcová značka malíře "20. I.".