Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Podnos malovaný

O4/0782

PODNOS MALOVANÝ

Střední Evropa, 19. / 20. stol.
Velký podnos oválného půdorysu se zvlněným okrajem, dvěma boltcovými uchy na kratších stranách a reliéfním dekorem v rokokovém tvarosloví, bílý porcelán, pestře malováno na polevě ve vídeňském stylu: květinové motivy v kyticích i jednotlivých drobnějších kvítcích, okraj zdoben zeleným šupinovým vzorem a zlacenou štafáží. 44,5x34,2 cm. Modrá podglazurní apokryfní značka "Wiener Porzellanmanufaktur". Stav restaurováno.