O4/0785
DEKORATIVNÍ TALÍŘ "LUDVÍK XVI."
Německo, Hohenberg, Kunstabteilung Dresden, Porzellanfabrik C. M. Hutschenreuther,
zač. 20. stol.
Mělký kruhový talíř s obloučkovým okrajem, bílý porcelán, v zrcadle pestře malovaná stylizovaná portrétní miniatura Ludvíka XVI., široký plochý okraj je zdoben reliéfním zlacením na kobaltovém podkladu ve stylu sèvreského porcelánu.
Ø 24,3 cm.
Vtlačená značka štítu s korunou a č. "24" (obtížně čitelná).