O4/0791
KUŘÁCKÁ SOUPRAVA
Německo, Porzellanfabrik Marktredwitz Fritz Thomas, a Čechy, Nový Bor, Paepcke & Schäfer,
1. třetina 20. stol.
Stojánek na kuřácké potřeby oválného půdorysu s podtáckem, bílý porcelán, zdobeno pestrou ornamentální malbou s ústředním motivem konopných rostlin a zlacením.
V. 6 cm, 11x7,5 cm.
Zeleně tištěná podglazurní značka "Thomas Bavaria", nadglazurní značka trojlistu (Paepcke & Schäfer), vtlačené č. modelu "1751" a papírový štítek s inventárním číslem.