O4/0792
KORBEL S LITOFANIÍ
Německo, 19. / 20. stol.
Mírně kónický půllitrový korbel na pivo, porcelán krémově glazovaný, barevně malovaný, na pohledové straně žánrový hospodský výjev s názvem "Sontagsjäger", na uchu cínová montáž s dekorativním víkem v historizujícím tvarosloví, na okraji ryté iniciály "M. T.", dno nádoby zdobeno průsvitkou.
V. 14 cm, celková v. 19,4 cm.
Stav restaurováno.
Lepené víko.