O4/0794
STOLNÍ KRUCIFIX
Čechy, Horní Slavkov, Lippert & Haas,
1. pol. 19. stol.
Porcelánový krucifix na vyšším druhorokokovém podstavci čtvercového půdorysu s reliéfními akanty, štíhlé tělo Ukřižovaného s pažemi do tvaru písmene "Y" je mírně esovitě prohnuté, zahalené rouškou s uzlem na pravém boku, kříž je hladký, se zdobenými konci břeven a nápisovou páskou ve vrcholové části, zlacená štafáž.
Celková v. 34 cm, kříž 27 cm, korpus 16 cm.
Na vnitřní straně podstavce vtlačená značka "S" a č. "5".
Osvědčení NPÚ o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty, Brno 2019.