Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stolní krucifix

O4/0794

STOLNÍ KRUCIFIX

Čechy, Horní Slavkov, Lippert & Haas, 1. pol. 19. stol.
Porcelánový krucifix na vyšším druhorokokovém podstavci čtvercového půdorysu s reliéfními akanty, štíhlé tělo Ukřižovaného s pažemi do tvaru písmene "Y" je mírně esovitě prohnuté, zahalené rouškou s uzlem na pravém boku, kříž je hladký, se zdobenými konci břeven a nápisovou páskou ve vrcholové části, zlacená štafáž. Celková v. 34 cm, kříž 27 cm, korpus 16 cm. Na vnitřní straně podstavce vtlačená značka "S" a č. "5". Stav A. Osvědčení NPÚ o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty, Brno 2019.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.