Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kropenka se sv. Janem Křtitelem

O4/0795

KROPENKA SE SV. JANEM KŘTITELEM

Čechy, 2. třetina 19. stol.
Stolní kropenka v druhorokokovém tvarosloví, na vyšším akantovém soklu miska ve tvaru lastury, završeno figurální skupinou sv. Jana Křtitele v dětském věku, sedícího na skalce s ležícím beránkem u nohou a křížem v levé ruce, bílý porcelán, barevně malováno, tónovaný inkarnát (figurální část), zlacená štafáž a detaily. V. 16 cm. Značeno rytými číslicemi na vnitřní straně podstavce. Stav A.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.