O4/0795
KROPENKA SE SV. JANEM KŘTITELEM
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Stolní kropenka v druhorokokovém tvarosloví, na vyšším akantovém soklu miska ve tvaru lastury, završeno figurální skupinou sv. Jana Křtitele v dětském věku, sedícího na skalce s ležícím beránkem u nohou a křížem v levé ruce, bílý porcelán, barevně malováno, tónovaný inkarnát (figurální část), zlacená štafáž a detaily.
V. 16 cm.
Značeno rytými číslicemi na vnitřní straně podstavce.