Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Čtoucí dáma

O4/0804

Elly Strobach - Königová (1908-2002)

ČTOUCÍ DÁMA

Čechy, Duchcov, Royal Dux, 1920-1980
Dekorativní plastika sedící dámy v plesových šatech se široce rozprostřenou dlouhou sukní s volánky, s lehce podepřenou hlavou, levým loktem na opěradle židle a knížkou v pravé ruce, položené na kolenou. Bílý porcelán, barevně malováno v pastelových odstínech, tónovaný inkarnát, povrch částečně matovaný, zlacené detaily. Elly Strobach - Königová absolvovala Státní odbornou keramickou školu v Teplicích a poté začala spolupracovat s duchcovskou porcelánkou. Ve 30. a 40. letech vytvářela především ozdobný a figurální porcelán ve stylu art deco a patřila mezi přední návrháře firmy. Její elegantní ženské akty, tanečnice a figurky dětí či zvířat jsou dodnes mezi sběrateli velmi oblíbené a ceněné. Některé z jejích modelů jsou stále součástí produkce porcelánky Royal Dux. V 2. polovině 60. let odešla z politických důvodů se svým druhým manželem do německého exilu. V. 25 cm. Značeno zeleně tištěným razítkem "ROYAL DUX CZECHOSLOVAKIA", ryté č. modelu "175 P". Stav A.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.