Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kapesní hodinky se dvěma pouzdry

O4/0941

Francie, Paříž / Švýcarsko, Ženeva, Etienne Melly

KAPESNÍ HODINKY SE DVĚMA POUZDRY

70. - 80. léta 18. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, ve dvou ochranných pouzdrech ze stříbra, vše s gravírovaným dekorem, celková (hrubá) hmotnost 244,55 g, Ø 5,5 cm, pouzdra 6,5 cm a 7,5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí černých ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Etienne Melly No 1350". Etienne Melly se narodil v Ženevě 17. ledna 1724. Byl jedním z dvojčat otce Davida Mellyho. V roce 1733 se stal učedníkem zlatnictví u Pierra Gallaye. V roce 1769 založil se svými 4 bratry Andrém, Jacobem (dvojče), Jeanem a Henrim firmu les Frères Melly. Dne 2. srpna 1767 se oženil v Ženevě s Étiennette Joséphinou Thuillierovou. Toto manželství zůstalo pravděpodobně bezdětné. Etienne Melly zemřel 24. ledna 1782 ve věku 58 let. Stav odpovídající stáří. Funkční a jdoucí.