O4/0962
TROJICE KORBELŮ
Střední Evropa,
18. / 19. stol.
Dvě holby soudkovitého tvaru s esovitě prohnutými páskovými uchy, víky na pantu, palcovou úchytkou vázovitého tvaru, na plášti u okraje i dna reliéfní horizontální žebrování, ve druhém příp. víko lemováno perlovcem a značeno rytou iniciálou "J. Št.", první kus na spodní straně víka opatřen značkou kvality "FEIN ZINN", obdobná v. ca 23,5 cm. Spolu: menší korbílek s výdutí v horní části a rozšířeným okrajem, páskovým esovitým uchem a víkem na pantu završeným plochou knoflíkovitou úchytkou, v. 14,5 cm, trojí ražená značka výrobce: kotva s "IGR", patrně Johann Gottlob Richter (1764-1815), Luckau, Braniborsko.
Stav B - C.