Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Borgheský gladiátor

O4/1024

BORGHESKÝ GLADIÁTOR

Dekorativní bronzová plastika svalnatého mužského aktu, zachyceného v prudkém pohybu, je miniaturní variací slavné starořecké sochy, jediného zachovaného díla sochaře Agasia z 2. stol. př. n. l. Bronz patinovaný, v. 24,5 cm, na nízkém obdélném soklu, neznačeno. Stav B.