O5/028
BUDDHA DAINICHI
Japonsko,
období Edo, 19. stol.
Buddha Dainichi njóri (Vairóčana) sedící na lotosovém piedestalu (rengeza) s rukama v mudře, z domácího a cestovního oltáříčku zuši, zlacené dřevo, v. 28,7 cm.