O5/053
BUDDHA ŠÁKJAMUNI
Srí Lanka,
18. stol.
Figura stojícího Buddhy v pozici samápada s rukou v mudře povzbuzování abhaja. Zlacený bronz, nepůvodní podstavec, v. 17 cm.