O5/065
ČTVEŘICE OLTÁŘNÍCH PLASTIK
Tibet/Thajsko,
19.-20. stol.
Buddha sedící v lotosové pozici Padmasana, v gestu Bhumisparša mudra (v jednom případě Samadi mudra), zlacený a patinovaný bronz, s vlasy zdobenými modrou barvou (ve dvou případech), barevně zvýrazněné linie nosu, očí a rtů, v. 7,5 cm, resp. 10 cm.