O5/217
MALOVANÁ OKENICE
Severní Indie, Rádžastán,
přelom 19./20. stol.
Polychromovaná malba, zřejmě přírodními pigmenty na tropickém dřevě, zobrazující provinční hodnostáře, prince (rádža) a jeho ženu (rani). Mimo Indii byl objekt v soukromé sbírce od počátku 20. století, 55x54 cm.