Hlavní stránka > Aukce > 7. Fotografie a práce na papíře > Soubor třinácti kreseb

O7/149

Marian Palla (1953)

SOUBOR TŘINÁCTI KRESEB

1989
13 kreseb tuší na pauzovacím papíru velikosti A4, adjustovaných na papíru, variabilní rozměry, sign. a dat. vpravo dole na papíru pod kresbami tužkou: "Marian Palla 1989". Názvy - MARIAN PALLA, DNES (2x), NADECHNUTÍ VYDECHNUTÍ (2x), RUKOU, ZAMETAL JSEM SNÍH, HRABAL JSEM LISTÍ, KAMENEM (2x), NEVÍM, VĚTVÍ (2x). Stav A.

Marian Palla - slovenský umělec působící v Brně. Vystudoval hru na kontrabas na brněnské konzervatoři. Jeho umělecká tvorba je širokospektrální, věnuje se kresbě, instalacím či performance. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách českých galerií.