O9/013
Bohuslav Reynek (1892-1971)
VEČERNÍ KRAJINA
Pastel na papíře, 157x240 mm (výřez pasparty). Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Bohuslav Reynek - básník, překladatel a vydavatel poezie, grafik. Během studia na jihlavské reálce se začal věnovat kresbě a malbě. V roce 1933 si Bohuslav Reynek poprvé vyzkoušel techniku suché jehly. Mezi lety 1933–1971 tak vytvořil více než šest set grafických listů technikou suché jehly nebo leptu. Nejvýznamnější část Reynkova grafického díla vzniká v 50. a 60. letech 20. století.
Dražit na LiveBid