O9/014
Bohuslav Reynek (1892-1971)
VENKOVSKÁ KRAJINA
Pastel na papíře, 215x287 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vpravo dole "Reynek". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Bohuslav Reynek - básník, překladatel a vydavatel poezie, grafik. Během studia na jihlavské reálce se začal věnovat kresbě a malbě. V roce 1933 si Bohuslav Reynek poprvé vyzkoušel techniku suché jehly. Mezi lety 1933–1971 tak vytvořil více než šest set grafických listů technikou suché jehly nebo leptu. Nejvýznamnější část Reynkova grafického díla vzniká v 50. a 60. letech 20. století.
Dražit na LiveBid