O9/020
Leopold Aichinger
KŘÍŽOVÁ CESTA - 4. A 5. ZASTAVENÍ
1725
4. zastavení křížové cesty - Bičování Ježíše Krista. Olej na lipové desce, 16,9x13 cm, sign. a dat. na zadní straně "Leopold Aichinger fecit Anno 1725". 5. zastavení křížové cesty - Ježíš Kristus trním korunován. Olej na jedlové desce, 16,9x13 cm, sign. a dat. na zadní straně "Leopold Aichinger fecit Anno 1725". Rámováno. Díla spadají do vrcholného baroka v českých zemích.
Stav odpovídající stáří.
Leopold Aichinger - barokní umělec, který se podílel na výzdobě radnice v Českých Budějovicích, byl pomocníkem pražského malíře Johann Adam Schöpfa při realizace fresky hlavního sálu.
Dražit na LiveBid