O9/035
Antonín Hudeček (1872-1941)
ROZKVETLÁ LOUKA S ALEJÍ
Olej na kartonu, 57x71 cm, sign. vpravo dole "Ant. Hudeček". Rámováno. Stav A.
Antonín Hudeček - český malíř, krajinář, studoval na pražské Akademii u M. Pirnera a V. Brožíka. Ovlivněn byl J. Mařákem, A. Slavíčkem, ale i francouzským impresionismem. Nejprve se věnoval figurální malbě, později krajinomalbě, přitahovalo ho zobrazování lesa a venkovských stavení.
Dražit na LiveBid