O9/037
Bedřich Petrovan (1908-1986)
MORAVSKÁ VESNICE
1944
Tempera na papíře, 21,5x29,5 cm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole "B. Petrovan. 44". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Bedřich Petrovan byl český malíř, fotograf a grafik. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Viléma Nowaka a Jakuba Obrovského, v letech 1966 – 1976 vyučoval kresbu na Škole uměleckých řemesel v Brně. Byl členem Klubu výtvarných umělců Aleš. Hlavním tématem jeho díla byla městská i venkovská krajina.
Dražit na LiveBid