Hlavní stránka > Aukce > 9. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Moravská vesnice

O9/037

Bedřich Petrovan (1908-1986)

MORAVSKÁ VESNICE

1944
Tempera na papíře, 21,5x29,5 cm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole "B. Petrovan. 44". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Stav A.

Bedřich Petrovan byl český malíř, fotograf a grafik. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Viléma Nowaka a Jakuba Obrovského, v letech 1966 – 1976 vyučoval kresbu na Škole uměleckých řemesel v Brně. Byl členem Klubu výtvarných umělců Aleš. Hlavním tématem jeho díla byla městská i venkovská krajina.

Dražit Dražit na LiveBid