O9/122
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Slezsko, Proskov, 1. pol. 19. stol.
Zvonovitý šálek empírového tvaru s převýšeným uchem (Campaner Form) a mělkým podšálkem z černé kameniny, napodobující oblíbenou produkci z anglického Wedgwoodu, na glazuře zdobeno jemnou malbou stříbrem s motivy lístkových girland a lineárních obrub.
V. šálku 7 cm, Ø talířku 14,8 cm.
Vtlačená značka "PROSKAU".
Stav restaurováno.
Lepené ucho, opravován také okraj podšálku, malba zoxidovaná a místy setřená.
Dražit na LiveBid