O9/126
DEZERTNÍ SADA S MOTIVEM RAKA
Morava, Olomučany, Gebrüder Schütz,
19. / 20. stol.
Souprava oválného podnosu s postranními úchyty v podobě větviček a šesti dezertních talířků z měkké kameniny, zvlněné okraje, reliéfní dekor s motivem raků na listovém podkladu, barevně glazováno v přirozených odstínech červené a zelené. Publ.: A. Kalinová, Příběh keramiky z Olomučan, Blansko 2017, s. 63.
Podnos 31x24 cm, talířky Ø 19 cm.
Vtlačená značka "SCHÜTZ BLANSKO" a č. modelu "381" (podnos), resp. "392" (talířky).
Stav A-B.
1 kus restaurován na okraji, jinak jen oděrky v glazuře.
Dražit na LiveBid