Hlavní stránka > Aukce > 9. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Emailový talíř

O9/409

EMAILOVÝ TALÍŘ

Francie, Limoges, 19. stol.
Dekorativní talíř z měděného plechu, celoplošně zdobený pestrou emailovou malbou se zlacenými detaily v historizujícím (renesančním) stylu. Ve výzdobě dominují motivy poprsí Bakcha a Cerery (na spodní straně) v centrálních medailonech, na širokém okraji pak menší medailony s alegoriemi ročních dob, resp. živlů a antikizujícími profilovými hlavami, na spodní straně pak symbolickými a erbovními motivy, ostatek plochy je vyplněn rozmanitými groteskovými ornamenty. Ø 35 cm. Neznačeno. Stav C/D. Emaily místy oloupané, především na okraji.

Dražit Dražit na LiveBid